ოსკარები 2020 – გამარჯვებულთა სრული სია

172
SHARE

დღეს, 10 თებერვალს ოსკარები 2020–ის დაჯილდოვების ცერემონიალი შედგა, გთავაზობთ გამარჯვებულთა სრულ სიას. მიმდინარე წლის დაჯილდოვების ცერემონიალი გამორჩეული იმითაა, რომ ამერიკის კინემატოგრაფიის ისტორიაში, წლის ფილმად პირველად დასახელდა არაინგლისურენოვანი ნამუშევარი:

საუკეთესო ფილმი

Ford v Ferrari

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

Little Women

Marriage Story

1917

Once Upon a Time in Hollywood

Parasite – გამარჯვებული

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი კაცი

ანტონიო ბანდერასი, Pain and Glory

ლეონარდო დიკაპრიო, Once Upon a Time in Hollywood

ადამ დრაივერი, Marriage Story

ხოაკინ ფენიქსი, Joker – გამარჯვებული

ჯონათან პრაისი, The Two Popes

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი

სინტია ერივო, Harriet

სკარლეტ იოჰანსონი, Marriage Story

სირშა რონანი, Little Women

შარლიზ ტერონი, Bombshell

რენე ზელვეგერი, Judy – გამარჯვებული

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი კაცი

ტომ ჰენკსი, A Beautiful Day in the Neighborhood

ენტონი ჰოპკინსი, The Two Popes

ალ პაჩინო, The Irishman

ჯო პეში, The Irishman

ბრედ პიტი, Once Upon a Time in Hollywood – გამარჯვებული

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი

კეტი ბეიტსი, Richard Jewell

ლორა დერნი, Marriage Story – გამარჯვებული

სკარლეტ იოჰანსონი, Jojo Rabbit

ფლორენს პიუ, Little Women

მარგო რობი, Bombshell

საუკეთესო რეჟისორი

მარტინ სკორსეზე, The Irishman

ტოდ ფილიპსი, Joker

სემ მენდესი, 1917

კვენტინ ტარანტინო, Once Upon a Time in Hollywood

ბონგ ჯუნ ჰო, Parasite – გამარჯვებული

საუკეთესო ორიგინალური სცენარი

Knives Out

Marriage Story

1917

Once Upon a Time in Hollywood

Parasite – გამარჯვებული

საუკეთესო ადაპტირებული სცენარი

The Irishman

Jojo Rabbit – გამარჯვებული

Joker

Just Mercy

Little Women

The Two Popes

საუკეთესო საერთაშორისო ფილმი

Parasite (სამხრეთ კორეა) – გამარჯვებული

Les Miserables (საფრანგეთი)

Pain and Glory (ესპანეთი)

Honeyland (ჩრდილოეთ მაკედონია)

Corpus Christi (პოლონეთი)

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი

How to Train Your Dragon: The Hidden World

I Lost My Body

Klaus

Missing Link

Toy Story 4 – გამარჯვებული

საუკეთესო მუსიკა ფილმისთვის

Joker – გამარჯვებული

Little Women

Marriage Story

1917

Star Wars: The Rise of Skywalker

საუკეთესო სიმღერა ფილმისთვის

I Can’t Let You Throw Yourself Away — Toy Story 4

I’m Gonna Love Me Again — Rocketman – გამარჯვებული

I’m Standing With You — Breakthrough

Into the Unknown — Frozen 2

Stand Up — Harriet

საუკეთესო მხატვრობა

The Irishman

Jojo Rabbit

1917

Once Upon a Time in Hollywood – გამარჯვებული

Parasite

Joker

კოსტიუმების საუკეთესო დიზაინი

The Irishman

Little Women – გამარჯვებული

Jojo Rabbit

Joker

Once Upon a Time in Hollywood

საუკეთესო გრიმი და ვარცხნილობა

Bombshell – გამარჯვებული

Joker

Judy

Maleficent: Mistress of Evil

1917

საუკეთესო ოპერატორული ნამუშევარი

The Irishman

Joker

The Lighthouse

1917 – გამარჯვებული

Once Upon a Time in Hollywood

The Lighthouse.

საუკეთესო მონტაჟი

Ford v Ferrari – გამარჯვებული

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

Parasite

ხმის საუკეთესო მონტაჟი

Ford v Ferrari – გამარჯვებული

Joker

1917

Once Upon a Time in Hollywood

Star Wars: The Rise of SkyWalker

ხმის საუკეთესო მიქსინგი

Ad Astra

Ford v Ferrari

Joker

1917 – გამარჯვებული

Once Upon a Time in Hollywood

საუკეთესო ვიზუალური ეფექტები

Avengers Endgame

The Irishman

1917 – გამარჯვებული

The Lion King

Star Wars: The Rise of Skywalker

საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი

American Factory – გამარჯვებული

The Cave

The Edge of Democracy

For Sama

Honeyland

Honeyland

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმი

In the Absence

Learning to Skateboard in a Warzone – გამარჯვებული

Life Overtakes Me

St. Louis Superman

Walk Run Cha-Cha

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ფილმი

Brotherhood

Nefta Football Club

The Neighbors’ Window – გამარჯვებული

Saria

A Sister

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმი

Dcera

Hair Love – გამარჯვებული

Kitbull

Memorable

Sister

FB კომენტარები

კომენტარი