2018 წლის “ოსკარის” გამარჯვებულები

76
SHARE

ლოს-ანჯელესში, დოლბის თეატრში”ოსკარის” რიგით 90-ე ცერემონიალი გაიმართა.
გთავაზობთ  გამარჯვებულთა შემადგენლობას.

საუკეთესო ფილმი
Call Me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water – გამარჯვებული
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი მამაკაცი
დენიელ დეი ლუისი – Phantom Thread
დენზელ ვაშინგტონი – Roman J. Israel, Esq.
ტიმოთი შალამე – Call Me by Your Name
Daniel Kaluuya – Get Out
გარი ოლდმანი – ჩერჩილი: მძიმე დროება – გამარჯვებული

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი
ფრენსის მაკდორმანდი – სამი ბილბორდი ებინგის საზღვარზე, მისური – გამარჯვებული
მერილ სტრიპი – The Post
სირშა რონანი – Lady Bird
მარგო რობი – I, Tonya
სალი ჰოუკინსი – The Shape of Water

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი მამაკაცი
კრისტოფერ პლამერი – All the Money in the World
სემ როკველი – სამი ბილბორდი ებინგის საზღვარზე, მისური – გამარჯვებული
ვუდი ჰარელსონი – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
რიჩარდ ჯენკინსი – The Shape of Water
უილემ დეფო – The Florida Project

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი
ელისონ ჯენი – I, Tonya – გამარჯვებული

ლესლი მენვილი – Phantom Thread
ოქტავია სპენსერი – The Shape of Water
ლორი მეტკლაფი – Lady Bird
Mary J.Blige – Mudbound

საუკეთესო რეჟისორი
ქრისტოფერ ნოლანი – Dunkirk
გილერმო დელ ტორო – The Shape of Water – გამარჯვებული
გრეტა გერვიგი – Lady Bird
ჯორდან პილი – Get Out
პოლ ტომას ანდერსონი – Phantom Thread

საუკეთესო ორიგინალური სცენარი
The Big Sick
Get Out – გამარჯვებული
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

საუკეთესო ადაპტირებული სცენარი
Call Me By Your Name – James Ivory – გამარჯვებული
The Disaster Artist – Scott Neustadter and Michael H Weber
Logan – Scott Frank, James Mangold and Michael Green
Molly’s Game – Aaron Sorkin
Mudbound – Virgil Williams and Dee Rees

საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი
A Fantastic Woman – გამარჯვებული
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco – გამარჯვებული
Ferdinand
Loving Vincent

საუკეთესო მუსიკა ფილმისთვის
Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water – გამარჯვებული
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

საუკეთესო სიმღერა ფილმისთვის
Mighty River from Mudbound – Music and Lyric by Mary J. Blige, Raphael Saadiq and Taura Stinson
Mystery Of Love from Call Me by Your Name – Music and Lyric by Sufjan Stevens
Remember Me from Coco – Music and Lyric by Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez – გამარჯვებული
Stand Up For Something from Marshall – Music by Diane Warren Lyric by Lonnie R. Lynn and Diane Warren
This Is Me from The Greatest Showman – Music and Lyric by Benj Pasek and Justin Paul

საუკეთესო მხატვრობა
Beauty and the Beast
Blade Runner: 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water – გამარჯვებული

კოსტიუმების საუკეთესო დიზაინი
მზეთუნახავი და ურჩხული
უხილავი ძაფი – გამარჯვებული
ვიქტორია და აბდული
ჩერჩილი: მძიმე დროება
წყლის ფორმა

საუკეთესო გრიმი და ვარცხნილობა
ჩერჩილი: მძიმე დროება – გამარჯვებული
Wonder
Victoria and Abdul

საუკეთესო ოპერატორული ნამუშევარი
Blade Runner: 2049 – გამარჯვებული
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

საუკეთესო მონტაჟი
ბეიბი დრაივერი
I, Tonya
დიუნკერკი – გამარჯვებული
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

ხმის საუკეთესო მონტაჟი
ბეიბი დრაივერი
დიუნკერკი – გამარჯვებული
წყლის ფორმა
დანის პირზე მორბენალი 2049
Star Wars: The Last Jedi

ხმის საუკეთესო მიქსინგი
ბეიბი დრაივერი
დიუნკერკი – გამარჯვებული
წყლის ფორმა
დანის პირზე მორბენალი 2049
Star Wars: The Last Jedi

საუკეთესო ვიზუალური ეფექტები
Blade Runner 2049 – გამარჯვებული
Guardians of the Galaxy vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი
Abacus: Small Enough to Jail
Faces/Places
Icarus – გამარჯვებული
Last Men in Aleppo
Strong Island

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმი
Edith and Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405 – გამარჯვებული
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი მხატვრული ფილმი
DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child – გამარჯვებული
Watu Wote: All of Us

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმი
Dear Basketball – გამარჯვებული
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

წყარო:http://cinemania.adjara.com

Comments

comments